עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

שמי רוחי בת 56 מחולון.
מגיל צעיר מאוד הסתקרנתי ואהבתי את נושא נפש האדם, לכן קראתי ספרות מקצועית רבה ובעקבות כך פנו אלי הסובבים אותי על מנת שהדריך ואעזור להם בכל תחומי החיים. בעקבות זאת החלטתי ללמוד קורסים שונים בתחום ואכן:- פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, מודעות עצמית והעצמה אישית, טיפולים באמצעות אנרגיות ולבסוף מאמנת מוסמכת אישית ועסקית.
כמו כן במהלך שנים אלו פיתחתי שיטה ייחודית המאפשרת לי לתת ללקוחותיי ארגז כלים ענק אשר עוזר להתגבר על מכשולי החיים בכל התחומים.
במשך שנים רבות "נלחמתי" עם משקל עודף בעזרתן של דיאטניות טובות ומקצועיות אך תמיד הניסיון לרדת במשקל נגמר יחסית מהר עם הפסקת התהליך והשמנה מחדש ועוד...
בשנתיים וחצי האחרונות הגעתי למצב של סכנת חיים ממשית ואילו לא עשיתי את אשר עשיתי בספק רב עם הייתי אני כותבת שורות אלה.
אז מה עשיתי?
החלטתי לטפל בעצמי בעזרת השיטה שפיתחתי, הוספתי עליה ובניתי אותה במיוחד עבור אנשים בעלי משקל עודף הנמצאים בסכנת חיים, ואכן השיטה עובדת - לראיה מזה יותר משנה וחצי אני נמצאת בתהליך הרזיה עם תזונאית וידי עדיין נטויה ואני שומרת על אורח חיים של תזונה בריאה, רזיתי במהלך השנה וחצי האחרונות כ- 55 ק"ג ללא ניתוח, ללא כדורים אלה רק בדרך הטבעית של אורח חיים עם תזונה נכונה.
בנוסף העברתי את התהליך ל- 7 אנשים ש - 4 מהם סוכרתיים. 1 מהם בהוראת רופאו בלבד הפסיק את הטיפול בכדורים לאיזון סוכרת וו- 3 האחרים הורידו מינון בכדורים בהוראת רופאם בלבד.
מחלת הסוכרת מאוזנת לחלוטין ללא תרופות או אינסולין (לאחר 19 שנה של תרופות והזרקת אינסולין 9 שנים), כולסטרול מתחת למינימום ללא תרופות.
רוצים לדעת עוד פרטים מוזמנים להתקשר אלי 052-3277757
יש לציין שאינני תזונאית , אינני דיאטנית ואינני רושמת מתכונים.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

תאריך יעד לסיום תהליך הרזיה

08/02/2014 11:56
רוחי בכר
דיאטה, תזונה נכונה, תזונה בריאה, הרזיה, אימו
האם פגשתם אנשים שמנים המרוצים מאייך שנראה גופם?
מסופקת אנוכי שקיימים אנשים שכאלה, אך ישנם כאלה שהגיעו למסקנה שאינם יכולים לקנות גוף אחר ועליהם לחיות עם מה שיש, אך בסתר ליבם הם חולמים על גוף חטוב במשקל של דוגמנים.
ישנם כאלה המוכנים להיכנס לתהליך הרזיה כדי להרזות כמה שיותר לכיוון המשקל הנכון להם מבחינה בריאותית, וזאת עקב בריאות לקויה או רצון להיראות טוב יותר. כל אחד ואחת מהסיבות האישיות שלהם.

אני פונה במאמר זה לאנשים השוקלים הרבה מעבר לעודף משקל, מהסיבה שאצלם ישנו עוד נתון העלול להשפיע על המשקל לקראת ההגעה למשקל הנכון והמתאים.
העור העודף בבטן, בזרועות וברגליים. עור עודף זה, אין הוא מוסיף יופי או מונע מהגוף להראות מחוטב הוא גם שוקל משקל מכובד שאיננו נותן תמונה מלאה למשקל הגוף נטו.
נכון שישנה אפשרות לנתח ולהורידו, אך אין ניתוח זה מתאים לכל אחד גם מבחינה בריאותית, לכן על אדם אשר גופו "מתהדר" בעור מיותר לקחת בחשבון את משקלו.

כאשר אנחנו נכנסים לתהליך הרזיה אנו מדמיינים כבר את היום בו אנו עולים על המשקל והמחוג מראה לנו את המשקל שחלמנו עליו בתחילתו של תהליך. נכון שתמיד אומרים לתת תאריך יעד לגמר ביצוע של תהליך, וחלקנו נותנים תאריך יעד להגיע למשקל הרצוי כעבור תקופה של עד שנתיים מתחילת התהליך.
לצערי עלי לאכזבכם – הכל תלוי במשקל שעליכם להרזות. ברור שכמה שיש יותר משקל להשיל מעל גופכם התהליך ייקח יותר זמן, היות וישנן תקופות במהלך התהליך. ישנן תקופות בהן המשקל יורד באופן שוטף כל הזמן, ישנן תקופות בהן המשקל נתקע ואיננו רוצה לרדת , מצב זה עלול להוות משבר שגורם לבריחה מהתהליך = מהלך שגוי. יכול להיות שיש צורך בשינוי התזונה , אך יש צורך עז להתאזר בסבלנות ולהמשיך, פשוט לתת לגוף ולמערכת העיכול זמן להתאזן על עצמה מחדש, ואז הירידה במשקל תחזור, וישנן תקופות בהן המשקל מתעתע בנו – לעיתים יורד ולעיתים עולה, גם כאן יש להתאזר בסבלנות ולהמשיך בתהליך, מקסימום לשנות תזונה כדי לתת למערכת העיכול דבר חדש להתאזן מולו, והבנה (למערכת העיכול) שהכל בסדר והיא מקבלת מזון טוב ובריא.

שני המצבים האחרונים אותם כתבתי יכולים להביא להרחקתו של תאריך היעד להגיע למשקל הרצוי, אלו שני מצבים שבדרך כלל אין מחשיבים כאשר קובעים תאריך יעד סופי לתהליך ההרזיה ותחילתו של תהליך שמירה על המשקל הרצוי.
לכן כאשר תאריך היעד עובר ומשקלנו טרם הגיע למשקל שנקבע כרצוי לנו יש מצב בו נשברים, מרימים ידיים וחוזרים לתזונה הלא בריאה ומעלים במשקל.

ישנן סיבות רבות שהגוף מגיב בעצירה או ב"משחק" לעלות ולרדת, ולכל אדם ואדם הסיבות שלו.
הסיבות שהן השכיחות ביותר בהן אני נתקלתי:-
*גיל – ישנו גיל המתאים לכל דבר בחיים. לנשים אשר מחזור ווסתן הסתיים קשה יותר לרדת במשקל היות וחילוף החומרים / ההורמונים משתנה בגוף. גם פה אין גיל קבוע לכל אחת.
לגברים טווח גיל זה איננו משפיע, משפיע עליהם דברים אחרים הקשורים לגיל הבוגר הזה.
*מצב בריאותי – ישנם אנשים שאינם בריאים "ומחלתם" עלולה להשפיע על עצירת תהליך ההרזיה.
מדוע? ישנן תרופות העלולות לגרום לתיאבון מוגבר, אז גם וכל אוכל הנאכל הינו בריא עדיין הכמויות עלולות להיות גבוהות, אפילו והן ירקות ופירות המכילים כמויות גדולות של סוכרים.
ישנן מחלות האוסרות לאכול מאכלים בריאותיים מפאת הרכבם התזונתי, דבר הפוגע מאוד בתהליך ההרזיה (כגון :מחלות הקשורות לכליות = מטופלי דיאליזה).
*אלרגיות למיניהן – ישנם אנשים שפיתחו אלרגיות לירקות, למאכלים מסוימים כגון חלב על כל מוצריו, לאלרגיה לקייטניות ועוד...
*מצב נפשי – ישנן סיבות רבות בחיי היום יום שאנו נכנסים למצבים נפשיים הגורמים לנו לנזקים פנימיים בלי שנשים לכך לב, אלו דברים שקורים לנו במהלך יום העבודה עם הבוס או חברים לעבודה, עם לקוחות או ספקים, בבית עם בני הזוג או הילדים ועוד סיפורים רבים בחיי היום יום.
כל יום כזה גורם ללחצים מיותרים גם למערכת העיכול היות ומערכת העיכול "מכירה" היטב את בעליה ויודעת מה קורה כאשר הוא מתעצבן, כועס או עצוב, כיצד אותו אדם מגיב למצבים המשתנים האלה, ולפי התנהלותו בזמן זה הוא משפיע על מערכת העיכול, שינויים של לחץ על מערכת העיכול מביאה לתוצאות משתנות על תהליך ההרזיה שעלולות לגרור אחריהן אכזבות ומשבר בתהליך עד כדי יציאה מהתהליך.
*שינויים בתזונה – ישנם מצבים בהם חובה לשנות את מרכיבי האוכל, הסיבה היא שחלק מהמרכיבים אינם משפיעים לטובה על האדם. בזמן כזה על מערכת העיכול להתאזן מחדש על מרכיבים אחרים בתהליך.
בכלל אני ממליצה לשנות מפעם לפעם את מתכוני ההרזיה מהסיבה שלנו כבני אדם נמאס כל הזמן לאכול את אותו האוכל בלי שינויים, אך כן עלינו להיצמד בדרך כלל לתפריטים המאוזנים של הדיאטנית, לכן יש לשנות את התפריטים כל תקופה, ואז יש לתת למערכת העיכול זמן להתאזן.
גם כל הזמן אותו התפריט נמאס גם מערכת העיכול ולעיתים (כבר שמעתי על כך) קורה שמערכת העיכול מתחילה לצאת מהאיזון ומאותת שרוצה שינוי תפריט.
בכל מקרה אני ממליצה להמשיך את התהליך , לא להישבר או להרים ידיים, נכון שנתנו תאריך יעד להגעה עד המשקל הרצוי לנו בתום תהליך ההרזיה, אך היו משתנים בדרך שאותם לא לקחנו בחשבון של תאריך היעד.
אני ממליצה לשבת כל אחד ואחת עם עצמו ולחשב תאריך יעד חדש בהתאם למצבים המשתנים במהלך התקופה החדשה, כולל התחשבות בגיל האדם (אישה בהתאם לגילה ולמצב ההורמונים בגופה), כולל במחלות כגון שפעת, סוכרת על כל מרכיביה והשפעותיה וכו'...
או שפשוט לאפשר לגוף להגיע להחלטה כמה זמן שזה ייקח זה יהיה. פשוט לא להקציב תאריך יעד, או כל תאריך אחר ולתת לתהליך ההרזיה את הזמן שלו בניחותא ובשלווה ולהיות מרוצה מכל ק"ג שיורד בקצב שלו. האמת התנהלות זו היא הכי בריאה ונכונה היות ואיננה מלחיצה את הגוף ואת הנשמה.

מאחלת בהצלחה

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: